JTeklif Kullanmaya Nasıl Başlarım?

Videosunu izle (49 sn) :  Youtube.com’ dan izlemek için tıklayınız.


– JTeklif’ in çalışması için bilgisayarınızda java yüklü olmalıdır. (Yüklü değilse önce buradan yükleyin : http://www.java.com/tr)

JTeklif’ i indirin. İndirdiğiniz sıkıştırılan dosyayı istediğiniz bir yere çıkartarak başlayın (Beni Oku.txt dosyasını okuyunuz).

– jteklif.jar dosyasını çalıştırın. (Raporlar, ayar dosyası, veritabanı gibi gerekli nesneler kendiliğinden oluşturulur.)

– İlk açılışta girdiğiniz kullanıcı adı ve şifre sonraki açılışlarda da geçerli olacak.(Sınırsız yetkili olan ilk kullanıcı oluşturulur. Burada büyük & küçük harf ayrımı vardır!)

– İlk ekranda Yeni Kayıtlar Ana menüsünden Yeni Kullanıcı menüsünü seçiniz, Karşınızdaki ekrandan ilk kayıt butonuna basarak girişte otomatik oluşturulan kullanıcı bulunur. Değiştir Butonuna basılarak Ad ve Soyad kısımlarını doldurup kaydediniz. Burada yazdığınız ad ve soyad teklif çıktılarında düzenleyen bölümüne gelecektir.

– cark Ayarlar  menüsünden, tamir Tüm Ayarlara Bak  Seçeneğini seçiniz. Açılan yeni pencereden Firma Bilgileriniz sekmesine tıklayınız.

Burada kendi firma bilgilerinizi doldurunuz. (Buradaki firma bilginiz Teklifte başlık olarak çıkacaktır) Sonra menüden Ayarları Kaydet  ile kaydediniz.

Artık başlamak için hazırsınız.